Turnusy rehabilitacyjne w centrum Iwonicza Zdroju, w zabytkowym Sanatorium „Pod Jodłą” prowadzone od maja do listopada 2024. Cena w sezonie niskim – od 3230 zł/turnus dwutygodniowy, przy zakwaterowaniu w pokoju 2os.
2024 cennik – turnusy rehabilitacyjne z możliwością wykorzystania
dofinansowania PFRON
Osoby nie posiadające orzeczenia o stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z pobytu leczniczego.
- Opłaty parkingowa
- Pozostałe zajęcia i wycieczki fakultatywne nie ujęte w cenie skierowania – możliwość skorzystania z bogatej oferty wycieczek turystycznych, zarówno pieszych jak i autokarowych, m.in.: Węgry (Miszkolc, Tokaj, Sarospatak), Ukraina (Lwów), Słowacja (Bardejów, Bardejowskie Kupele), Bieszczady (Zalew Soliński, Sanok), Krosno (Muzeum Lamp Naftowych, Centrum Dziedzictwa Szkła), Bóbrka (Skansen Przemysłu Naftowego), Dukla (zabytki sakralne, muzeum).
- zakwaterowanie
- 3 posiłki dziennie z uwzględnieniem diet
- opiekę lekarsko-pielęgniarską
- 3 zabiegi lecznicze dziennie (z wyłączeniem niedziel i dni świątecznych) wg ordynacji lekarskiej
- 2 seanse w relaksacyjne w jaskini solnej
- codzienna kuracja pitna w Pijalni Wód Mineralnych,
- zwiedzanie Iwonicza-Zdroju z przewodnikiem
Opłata uzdrowiskowa (płatność w recepcji sanatorium wyłącznie gotówką) w wysokości 4,20 zł za dobę/osobę
Dojazd we własnym zakresie.
Wpis do rejestru OR: OR/18/0008/22
Wpis do rejestru OD: OD/18/0006/21
Schorzenia:
układ moczowo-płciowy, układ pokarmowy, układ oddechowy, kobiety po mastektomii, ruch (z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich), przemiana materii, alergia
Zabiegi:
kąpiele – mineralna, solankowa, kwasowęglowa, wirowa, perełkowa; zabiegi borowinowe – zawijanie
całkowite i częściowe oraz plastry borowinowe; masaże – klasyczny (ręczny), podwodny, pneumatyczny, wibra-
cyjny (aquavibron); kinezyterapia – gimnastyka indywidualna i zbiorowa, ćwiczenia w basenie, ćwiczenia kondy-
cyjne i rehabilitacyjne na przyrządach; inhalacje – indywidualne; zabiegi elektryczne – magnetoterapia, interdyn +
intervac, diadynamik, galwanizacja, terapuls, jonoforeza, ultradźwięki, stymulacja, laser, sanotherm, przezskórna
stymulacja nerwów (TENS); światłolecznictwo – lampa sollux, lampa BIO-V; krioterapia – miejscowa i kriosauna;
kuracja pitna w Pijalni Wód Mineralnych;
W przypadku rezygnacji z rezerwacji zgłoszonej na mniej niż 30 dni przed rozpoczęciem pobytu, zwrot wpłaconej zaliczki ulega pomniejszeniu o 50%, a w przypadku rezygnacji na mniej niż 14 dni przed rozpoczęciem pobytu, wpłacona zaliczka zostaje zatrzymana przez Spółkę „Uzdrowisko Iwonicz” S.A..
W każdym przypadku zwrot zaliczki następuje po potrąceniu 10% (słownie: dziesięć procent) tytułem poniesionych przez Spółkę kosztów manipulacyjnych.
Aby zapobiec ewentualnym kosztom przy zwrocie wczasów spowodowanym chorobą lub wypadkiem losowym, prosimy o rozważenie wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji, które kosztuje 2,89% wartości imprezy w wariancie standard i 5,78% w wariancie z dodatkowym ryzykiem – chorobami przewlekłymi.
Opis ośrodka
Sanatorium „Pod Jodłą” jest jednym z obiektów Uzdrowiska Iwonicz. Jest usytuowane w centrum miejscowości, ale przy spokojnej ulicy, blisko Pijalni Wód Mineralnych i Parku Zdrojowego.
Posiada 87 miejsc w 52 pokojach i wyposażone jest w windę osobową. Pokoje 1-, 2-osobowe. Wszystkie posiadają pełny węzeł sanitarny, lodówkę, telefon, TV i radio. Oferowane pokoje są typu STANDARD PLUS.
Do dyspozycji: baza zabiegowa w Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego oddalonym 200 metrów, stołówka, gabinet pielęgniarski i lekarski, mini pralnia, Internet Wi-Fi, parking, przy obiekcie ogród romantyczny.
W Centrum Lecznictwa Uzdrowiskowego znajduje się także basen kryty 11,5x7m z atrakcjami wodnymi: przeciwprądem, czterodyskowym masażerem i jacuzzi.
Opis miejscowości
Iwonicz Zdrój to jedno z najstarszych i najbardziej renomowanych polskich uzdrowisk. Położony wśród lasów Beskidu Niskiego, w dolinie Iwonickiego Potoku na wysokości 380-450 m n.p.m.od stuleci gościnnie wita kuracjuszy spragnionych spokoju i kuracji w specyficznym podgórskim mikroklimacie. Tonące w zieleni zabytkowe centrum, kolorowe drewniane XIX-wieczne zabudowania, to jego niepodważalne atuty. Zabytkowy charakter uzdrowiska wraz z pięknem architektury budynków sanatoryjnych wkomponowanych w dziewiczy krajobraz dostarcza przybyłym tu kuracjuszom i wczasowiczom niezapomnianych wrażeń.
Na atrakcyjność Iwonicza Zdroju wpływa przede wszystkim malownicze położenie wśród wzniesień porośniętych zielonymi lasami jodłowo – bukowymi, bogate złoża wód leczniczych oraz klimat o potwierdzonych właściwościach leczniczych, o niedużej zmienności temperatury w ciągu dnia. Bogate zalesienie tworzy naturalną osłonę przed wiatrem, a ukształtowanie terenu powoduje powstawanie dobrych warunków wentylacyjnych. Klimat ten w połączeniu z bardzo czystym powietrzem tworzy znakomite warunki bioklimatyczne.
Świetnym miejscem do spacerów jest w Iwoniczu Zdroju niedawno odnowiony Park Zdrojowy z kompozycjami kwiatowymi i fontanną, która tryska wodą na wiele sposobów a wieczorami mieni się kolorami. Warto też odwiedzić mini tężnie wypełnione tarniną wierzbową. Wokół tężni tworzy się specyficzny mikroklimat przesycony solanką.
W okolicach Iwonicza-Zdroju warto zwiedzić:
- Skansen Przemysłu Naftowego i Gazowego w Bóbrce
- Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie prowadzone są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział.
- Galerię prac Zdzisława Beksińskiego w Muzeum na Zamku w Sanoku
- Ruiny zamku w Odrzykoniu (znany z “Zemsty”)
- Skały w Rezerwacie Przyrody Prządki
- Pustelnię św. Jana w Dukli
Iwonicz-Zdrój oddalony jest 80 km od Rzeszowa (stolicy województwa) i 17 km od Krosna (centrum powiatu). Docelową stacją dla podróżujących do Iwonicza-Zdroju są dworce PKP i PKS w Krośnie. Z Krosna do Iwonicza-Zdroju można dojechać komunikacją autobusową i prywatną (bus).
Kilka miast posiada bezpośrednie połączenia autobusowe do i z Iwonicza-Zdroju: Warszawa, Łódź, Lublin, Kraków, Wrocław, Nowy Targ, Rzeszów i Katowice.